Dilan Kara | Yaptığım saçmalıklar, yapılan saçmalıklar üzerine...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dilan Kara | Yaptığım saçmalıklar, yapılan saçmalıklar üzerine...

Dilan Kara Resmi Web Sitesidir !

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi

3 posters
YazarMesaj
GrNDwL
Daimi Üye
Daimi Üye
GrNDwL

Erkek
Nereden : Barış Dolu Yerlerden

Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi Empty
MesajKonu: Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi   Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi Icon_minitime9/10/2007, 12:57

Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi Mecburi

Her şey, bizi birbirimize kenetleyen en güçlü bağ olan Türkçe için!

Dilimize sahip çıkalım. Aramızda Türkilizce değil , Türkçe konuşalım.

Türkçemize sahip çıkalım. Atalarımız sadece toprak için kıymetli canlarından vazgeçmemişler. Bu ülkeyi vatan yapan ulvi değerlerden biri de dildir. Atalarımıza olan borcumuzu böylede ödeyebiliriz.

Bir yandan ilerlerken, bir yandan tökezliyoruz. Bilgisayar çağı ve internet kullanımı kısacası "chat dili" dediğimiz düşman, dilimizi mahvetmekte.

Forumdaki bütün arkadaşlarımdan bu konuda biraz daha duyarlı olmasını rica ediyorum. Gönül ister ki herkes Türkçe'yi bütün dilbilgisi kurallarına uyarak kullansın. Fakat daha önce aşmamız gereken, özellikle bu duyuru ile bahsetmek istediğim konu, kullanmamamız gerekirken kullandığımız ve dilimizden çıkarttığımız harfler.

"q, w, x, sh" bizim alfabemizin harfleri değildir ve bizim alfabemizdeki harflerin yerine asla ve asla geçemez.

"eidir, memleket nire, gidiom, güsel, eed, taam, annadım, bakcez, oluo, ok, bye, vs." gibi kelimelerde aradan çıkartılan harfler küçük birer kayıp olarak gözükse bile, dilimiz için büyük bir kayıptır.

Türk dilini iyi veya kötü kullanan, hatalarını düzeltmek isteyen bütün arkadaşlarımızdan bu kampanyaya katılmalarını rica ediyorum. Ne kadar büyürsek, ne kadar çoğalırsak o kadar büyük bir güç oluruz.

Büyük ve kaliteli bir forum olarak, büyük ve kaliteli bir adım atalım. Türkçemizi katledenlerin önüne geçelim.
http://www.agladikseninle.com
ÖöZgE
Daimi Üye
Daimi Üye

MesajKonu: Geri: Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi   Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi Icon_minitime9/10/2007, 15:48

http://www.dilimdilim.com/

Dilimize sahip çıkalım ! O, bizim varlığımızın bir göstergesi ! Katletmeyelim, yok olmayalım !
Emre Nallar
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Emre Nallar

Erkek
Nereden : Edirne

MesajKonu: Geri: Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi   Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi Icon_minitime10/10/2007, 07:53

Bu konuda her zaman hassastım hala hassasım hep hassas olacağım... Tabelalara bakıyorım içim acıyor, gençliği gördükçe içim acıyor... NOluyor bize ? Onun bunun kulu köpeği oluyoruz... Da neyse !
http://www.emrenallar.com

Haydi Arkadaşlar... Bitirelim Türkilizceyi
1 sayfadaki 1 sayfası